** همه گیری کرونا ویروس خطرناکتر از همیشه ، شستشوی مکرر و صحیح  دستها را از یاد نبریم.**  

8:23:06 AM 1399 / 11 / 07
 
اخبار بیمارستان سیدالشهداء شبکه آران و بیدگل

جشن شیر مادر

به مناسبت هفنه ترویج تغذیه با شیر مادر

جشن تغذیه با شیر مادر با حضور پرستاران و پرسنل بیمارستان، کارشناس برنامه کودکان مرکز بهداشت و کارشناس نظارت بر درمان در یبمارستان سید الشهدا(ع) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، متخصص اطفال و نوزادان بیمارستان سید الشهدا به فواید شیر مادر برای نوزاد اشاره کرد و گفت: مواد مختلف شیر مادر دارای خاصیت ضد میکروبی خاصی است که در نتیجه تغذیه شیرخوار با آن، احتمال ابتلای شیرخوار به بسیاری از عفونت‌های گوارشی و تنفسی تا حد زیادی کاهش می‌دهد و این در حالی است که میزان ابتلا به بیماری‌های آسم، اگزما و انواع آلرژی در نوزادان و کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌کنند به مراتب کمتر از شیرخواران دیگر است.


دکتر رضوی اظهار داشت: کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند در بزرگسالی کمتر به بیماری‌های قلبی و عروقی دچار می‌شوند و کمتر دیده می‌شود میزان کلسترول خونشان بالا باشد و همچنین چربی و پروتئین شیر مادر بهتر از تمامی انواع شیر هضم و جذب می‌شود و به همین علت دردهای قولنجی، جمع شدن گاز در معده (نفخ)، استفراغ و حساسیت نسبت به پروتیئن در شیرخواران تغذیه شده با شیر مادر به مراتب کمتر است.


متخصص اطفال و نوزادان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ترکیب شیر مادر همراه با رشد کودک تغییر می‌کند. در هر وعده شیرخوردن، چربی به تدریج بیشتر می‌شود. ابتدای شیر رقیق و آبکی است و در عوض قسمت انتهایی شیر غلیظ‌تر است؛ به این سبب هم تشنگی و هم گرسنگی کودک با شیر مادر برطرف می‌شود و به سبب اختلاف در ترکیب شیر مادر، شیرخوار پرخوری نمی‌کند و در نتیجه کمتر به چاقی کودکی مبتلا می‌شود. (چاقی کودکی زمینه ساز بیماری‌های قلبی و عروقی، مفصلی و بیماری قند در بزرگسالی است).


دکتر رضوی در جمع مادران شیرده در جشن ترویج تغذیه با شیر مادر در بیمارستان سیدالشهدا (ع) افزود: آغوز که اولین و بهترین ماده برای محافظت از نوزاد در برابر بیماری‌های عفونی است، فقط در شیر مادر و در روزهای اولیه شیردهی وجود دارد.

گفتنی است در پایان این مراسم به قید قرعه به مادران شرکت کننده لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.


لازم به ذکر است بیمارستان سید الشهدا به عنوان بیمارستان دوستدار کودک شناخته شده است.


                                                                                   روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

     جشن شیر مادر          جشن شیر مادر

     جشن شیر مادر          جشن شیر مادر

     جشن شیر مادر          جشن شیر مادر

ساعت : 10:35 -  روز  : چهار شنبه  - 16 /  5 / 1398 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :463

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

جشنواره پرتال برتر