امام حسن مجتبی علیه السلام فرمود: همانا در این قرآن چراغ های هدایت به سوی نور و سعادت موجود است و این قرآن شفای دل ها و سینه ها است.«بحارالأنوار، ج 75، ص 111»

2:46:32 AM 1398 / 07 / 26
 
اخبار بیمارستان سیدالشهداء شبکه آران و بیدگل

جشن روز پرستار

به مناسبت سالروز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار

جشن بزرگداشت مقام پرستار با حضور معاون فرماندار ، سرپرست و مدیران شبکه بهداشت و درمان و پرستاران واحد های تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، معاون فرماندار آران و بید گل در این همایش ، ضمن تبریک ولادت حضرت زینب( س) و روز پرستار، نامگذاری روز ولادت این بانوی بزرگوار را به عنوان روز پرستار مایه افتخار همه عنوان کرد و گفت: پرستاران بایستی به خود ببالند که در جامعه ای زندگی می کنند که قدر و منزلت شغلشان را با قدر و منزلت بانو زینب(س) مقایسه می کنند.


علی محمد یوسفیان ادامه داد: پرستاران بایستی با الگو گرفتن از استقامت، صلابت و فداکاری این بانوی بزرگوار در کاهش آلام و مشکلات بیماران و تسکین دردهای آنان و همراهانشان تلاش نمایند.


وی در پایان با بیان اینکه یکی از مهمترین، حساسترین و زیباترین مشاغل، شغل پرستاری است ادامه داد: شغل پرستاری صرفاً طبابت نیست، جنس این شغل انسانیت، برخورد مهربانانه و صمیمانه است.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل نیز در سخنانی ضمن تبریک روز پرستار به این قشر زحمتکش، تیم پرستاری را اصلی ترین حلقه درمان بیماران عنوان نمود و گفت: مجموعه ای که از بیمار محافظت می کند پرستار است.


دکتر اعظم باقری در ادامه گفت: روز پرستار در کشور ما با ولادت بزرگ بانوی کربلا نام گرفته است و پرستاران ما، زن و مرد زیر پرچم باشکوهی که این بانو با آوازه و پرافتخار برافراشته، گرد آمده اند تا به مدد همه ارزشهایی که زینب(س) برای همیشه ی تاریخ آفریده و با پیوستن به جاری همیشه سرشار، انسانهایی که تعبیر بلند زیبایی هستند، سلامت و شادابی جامعه را پاسبانی کنند، با دستهایی خسته اما مهربان، با لب هایی خشکیده اما خندان و چشمانی پراشک اما امیدواروظیفه خود را به نحو احسن انجام دهند.


دکتر باقری تصریح کرد: وطیفه پرستاران بسیار سنگین و خطیر بوده و ما مسئولین با انجام همه وظایف خود، نمی توانیم پاسخگوی تلاش های بی شائبه پرستاران باشیم.


وی ادامه داد: یک پرستار در طول شبانه روز سعی کند خدمات خود را به نحو مطلوب ارائه دهد که این برای همکاران در حوزه پرستاری هم یک فرصت است، زیرا در طول زندگی خود این فرصت را دارند که بتوانند با خدمت مؤثر خود جان انسانی را نجات دهند که این اقدام پاداشی معادل نجات جان همه انسان ها را دارد و این لطف از طرف پروردگار بی نظیر است.


دکتر باقری در پایان با اشاره به کمبودها و کاستی های موجود در حوزه پرستاری تصریح نمود: ما در تلاش هستیم تا با کمک مسئولین دانشگاه، مشکلات همکاران پرستار را در حوزه بهداشت و درمان مرتفع نماییم.


این همایش به همت بیمارستان سید الشهدای آران و بیدگل و با همکاری مدرسه غیر انتفاعی مفید و با مشارکت نمایندگی بیمه سامان در شهرستان آران و بیدگل در سالن شهید عربیان برگزار گردید.


اجرای نمایش طنز و سرود پرستار توسط دانش آموزان مدرسه مفید و نیز اجرای موسیقی زنده و تجلیل از پرستاران برگزیده از دیگر برنامه های این همایش بود.


                                                                           روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

     جشن روز پرستار          جشن روز پرستار

     جشن روز پرستار          جشن روز پرستار

     جشن روز پرستار          جشن روز پرستار

     جشن روز پرستار          جشن روز پرستار

     جشن روز پرستار          جشن روز پرستار

     جشن روز پرستار          جشن روز پرستار

ساعت : 10:58 -  روز  : سه شنبه  - 25 /  10 / 1397 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :432

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

جشنواره پرتال برتر